Cabinete medicale Ploieşti

  • Cabinete medicale Ploiesti
  • Cabinete medicale Ploiesti
  • Cabinete medicale Ploiesti

Cabinete medicale Ploieşti | Panaceea

In cadrul clinicii medicale Panaceea functioneaza mai multe cabinete medicale in care, medici recunoscuti prin profesionalismul lor ,acorda consultatii medicale pacientilor cu diferite afectiuni ( boli ) uneori greu de diagnosticat in alte clinici medicale din Ploiesti .

Cabinetele Medicale Panaceea Din Ploieşti îşi desfăşoară activitatea în: Sediul central de pe strada Ion Maiorescu nr. 12 Bl.33S1 (zona B.C.R) cu un spaţiu ultramodern din punct de vedere al utilităţilor, circuitelor, precum şi prin informatizarea evidenţei medicale, mobilierul din dotare, de provenienţă vest - europeană corespunzător normelor sanitare impuse de Ministerul Sănătăţii

Medicina interna si Hematologie

Director Medical Dr. Grigoriu Ana Marcela, Doctor în Ştiinţe Medicale, Medic Primar Medicină Internă şi Hematologie, Şef Secţie la Spitalul Judeţean Ploieşti

Program:Marţi, Joi: 14:00 - 19:00

Cardiologie

Dr. Ştefănescu Marinoiu Mihaela, Medic Primar Cardiologie, Atestat: Ecografie cord, Ecograf - Doppler color

Program: Luni: 14:00-17:00, Miercuri: 17:00-19:00

Citologie

Ştefănescu Dana, Biolog, Citologie, Analize de laborator, Spermograme

Program: Luni şi Miercuri: 17:00 - 19:00

Dermatologie

Dr. Şerb Daniela, Medic Primar Dermatologie (Consultaţii dermatologice, electrocauterizare, biopsie cutanată; Consultaţii venerologice cu posibilitatea unor investigaţii care să precizeze diagnostice ca lues, uretrite acute, herpes. Tratament injectabil al cicatricelor cheloide.)

Program: Joi: 17:30 - 20:00, Sâmbătă: 09:00 - 12:00

Dr. Faca Ana, Medic Specialist Dermatologie, Consultatii dermatologice, electrocauterizare, dermatoscopie, biopsii cutanate, dermatologie cosmetica: rejuvenare, mezoterapie, tratamentul ridurilor, botox.

Program: Miercuri 18:00 - 20:00

Fizioterapie si kinetoterapie

Iulian Radu Fiziokinetoterapeut

    Oferă servicii de:
  • fizioterapie: electroterapie, ionizări, ultrasunete;
  • kinetoterapie;
  • remodelare corporală;
  • preparare fizică;
  • electroacupunctură;
  • presopunctură;
  • masaj terapeutic;
  • tehnică de masaj Shiatsu;
  • consultaţie de specialitate;

Pentru următoarele tipuri de afecţiuni: artroze, artrite, anchilozări, bursite, periostite, coxartroze, coxite, gonartroze, reducţii ortopedice, hemiplegii (spastite, flasce), paralizii, pareze, parapareze, paraplegii apărute în urma sindromului de neuron central, spondiloze, scolioze, cifoze, dorsalgii, sindrom algoneurodistrofic, distrofii, poliartrită reumatoidă, spondiloză anchilozantă, anchilopoetică, contuzii, entorse, luxaţii, tendinite, tenosinovite, hernie de disc, rupturi musculare, contracturi şi/sau retracturi, discopatii ale coloanei vertebrale, lombosciatică, recuperări pre- si postoperatorii ale aparatului locomotor, recuperare post fracturi, recuperare sindrom neuromotor periferic, alte sindroame neuromotoare, celulită-straturile superficial, "S" şi "P", hematoame, adenoame, diverse forme reumatice.

Termografie

Dr. Banu Carmen, Atestat: Termografie, Homeopatie

Program: Sâmbătă nr. par: 08:00 - 12:00, Marţi: 08:00 - 13:00

Urologie

Dr. Sabău Valentin, Medic Specialist Urologie, Atestat ecografie urologică

Program: Joi: 18:00 - 20:00

Endocrinologie

Dr. Şarban Mariana, Endocrinolog, Consultaţii şi ecografii glandă tiroidă

Program: Sâmbăta: 12.00 - 14.30 (la 3 săptămâni)

Dr. Grecu Elisabeta, Medic Primar, Endocrinologie

Program: Luni: 09:00 - 11:00, Joi: 09:00 - 11:00

Dr. Deciu Cristian, Endocrinologie, Nutritie, Competenta ecografie tiroida

Consultatii nutritie pentru obezitate

Program: Miercuri: 18.00 - 20.00

Gastroenterologie

Dr. Clinceanu Denisa, Medic Primar Gastroenterologie

Program: Luni: 15:00 - 16:00

Ginecologie

Dr. Avram Marilena, Medic Specialist Ginecologie, Atestat ecografie, genitală, sarcină 3D - 4D, morfologie fetală)

Program: Miercuri: 14:30 - 18:00; Vineri: 17:00 - 20:00

Dr. Mihalache Dan Dragos, Medic Specialist Obstetrica - Ginecologie, Competenta ecografie obstetricala si ginecologica, colposcopie, histeroscopie

Program: Vineri: 14.00 - 17.00

Dr. Sarmaşi Cernăţoiu Iuliana, Medic Primar, Obstetrică Ginecologie, Atestat ecografie, colposcopie

Consultaţii: Luni: 17:00 - 20:00

Ecografii: Marţi: 19:00 - 20:00

Imagistică

Dr. Popescu Mădălina, Radioimagistica Medicala, Atestat Ecografie, Ecograf - Doppler color, ECOGRAFIE (tiroidă, sân, abdomen, genitală, sarcină)

Program: Marţi: 15:00 - 18:00, Joi: 15:00 - 18:00

Dr. Constantin Adriana, Atestat: Ecografie, Ecograf - Doppler color, Ecografie (abdomen, genitală, sarcină)

Program: Marți: 09:00 - 11:00; Miercuri: 09:00 - 11:00; Sâmbătă: 09:00 - 11:00

Dr. Fâcă Andrei, Medic Specialist Radioimagistica Medicala, Atestat: Ecografie Generala

Program: Vineri: 08:30 - 11:00

Interne

Dr. Florian Mariana, Medic Primar Interne, consultaţii la domiciliu şi la cabinet.

Program: flexibil

Medici de familie:

Dr. Răducanu Liana, Medic de familie, Consultaţii la cabinet

Program: Luni și Miercuri: 13:30 - 17:30; Marți și Joi: 08:00 - 12:00; Vineri: 08.00 - 10.00

Dr. Ghanaat Esmail, Medic de familie, Consultaţii la cabinet şi la domiciliu;

Program cabinet: Luni, Vineri: 10:00 - 12:00; Miercuri: 10:00 - 12:00

Medicina muncii

Dr. Constantin Adriana, Atestat: Ecografie generală, Ecograf - Doppler color, Ecografie (abdomen, genitală, sarcină)

Program: Marți: 09:00 - 11:00; Miercuri: 09:00 - 11:00; Sâmbătă: 09:00 - 11:00

Dr. Niculescu Toma

Neurologie

Dr. Ghanaat Magda, Medic Primar Neurologie

Program: Luni: 14:00 - 18:00, Marţi: 14:00 - 18:00, Vineri: 15:00 - 18:00

Oftalmologie

Dr. Simionescu Ana Doina, Medic Primar Oftalmologie

În fiecare zi - program flexibil

Dr. Copoeru Claudia Simona, Medic Oftalmolog

Program: Miercuri: 09:00 - 11:00

Oncologie

Dr. Sârbu Filimon, Oncologie, Consult genito-mamar

Program: Luni, Miercuri: 16:20 - 20:00, Joi: 10:00 - 12:00, Vineri: 14:00 - 16:00

ORL

Dr. Gârlicel Ioana, Medic Primar, ORL

Program: Joi: 14:45 - 15:45

Dr. Papahagi Luteţia, Medic Primar ORL

Program: Luni: 14:30 - 16:30

Psihiatrie

Dr. Oancea Cristian Marian, Medic Specialist Psihiatrie

Program: Luni: 18.00 - 20.00

Dr. Căpşună Adrian, Psihiatrie, Doctor în Ştiinţe Medicale

Program: Vineri: 18:00 - 19:00; Sâmbătă: 12:00 - 14:00

Psihologie

Psiholog Rotaru Adriana Irina

  • specialist psihologia muncii si organizationala
  • specialist psihologie clinica
  • specialist psihologia tansporturilor
  • specialist psihologia apararii (port-arma)

Program flexibil

Votați această pagină!

media 5 / din 5 (5 voturi)